Sõidukite kategooriad Kõik sõidukid, mille kogukaal on rohkem kui 3,5 tonni
Teed Kõikidel teedel
Tunnelid/ sillad Ei
Teemaksu tüüp LSVA: kilomeetri hinnaga
OBU Ei
Kasutajate tüüp Registreeritud
Maksmismeetod registreeritud kasutajatele Hiljem maksmise (post-pay) valinud registreeritud kasutajad saavad teemaksu eest tasuda UTA kaardiga Šveitsi kliendikontorites.
Maksmismeetod registreerimata kasutajatele Registreerimata kasutajad saavad oma sõiduki registreerida Šveitsi kliendikontorites, kus tuleb täita LSVA vorm ja muud dokumendid.
Allahindlused Ei ole kohaldatav
Arve Kliendid saavad arve Eidgenössische Zollverwaltung’lt ja maksmisinfo UTA käest.
Teemaksu käibemaks Ei ole kohaldatav

Alates 01.03.2021 on teemaksuboks UTA One® laienenud ka Šveitsi (sealhulgas Liechtensteini) ning hetkel see on kõige mugavam variant teemaksu tasumiseks.

Lisainfo saamiseks palume meie kontoriga ühendust võtta.

Teine variant teemaksu tasumiseks on CHE ID-kaart.

Kui auto esimest korda Šveitsi sõidab/siseneb, siis saab ta tolliametniku juures lasta esmalt veoki tehnilise passi ettenäitamisel registreerida. Talle antakse spetsiaalne ID-kaart, kuhu salvestatakse veoki põhiandmed. Selle ID-kaardiga läheb autojuht edasi vastavate LSVA terminalide (AT terminalid) juurde, kus deklareerib oma sõidu.

Autojuht peab terminali sisestama ID-kaardi, seejärel peab ta veel sisestama veoki kilomeetrinäidu, haagise kogumassi (max.) ja maksemeetodi (UTA puhul kütusekaardiga tasumise). Autojuht saab kviitungi, mis tuleb kindlasti alles hoida. Ja kui auto lahkub Šveitsist, siis tollipunktis ta veokist enam väljuma ei pea, märgib kviitungile uuesti kilomeetrinäidu, paneb allkirja ning annab tolliametnikule. Kui kõik on korras, võib auto Šveitsist lahkuda.

ID-kaardil maksefunktsiooni ei ole, sinna salvestatakse veoki andmed. Tasumine käib UTA kaardi puhul UTA kaudu.

Tariifid sõltuvad kogumassist (veok+haagis), veoki saasteklassist ja läbitud kilomeetritest. Vaata täpsemalt SIIT.