Alates 01.04.2018 hakkab Sloveenias kehtima uus teemaksusüsteem DarsGo (Dars kaart ja ABC boks kehtivad veel kuni 31.03.2018). DarsGo boks on kohustuslik HV> 3,5 tonni kaaluvatele sõidukitele.

DarsGo süsteemis sõltub teemaks läbitud vahemaast, emissiooniklassist ja telgede arvust. Teemaksu tuleb tasuda kokku rohkem kui 600 km kiir- ja maanteedel, mis on jagatud 125 sektsiooniks.

DarsGo boksi saamiseks on võimalik oma ettevõte eelregistreerida aadressil https://www.darsgo.si/portal/en/register (saate kõik vajalikud dokumendid üles laadida ja sisestada ettevõtte andmed). Peale ettevõtte registreerimist on Teil võimalik DarsGo boks ette tellida ja valida sobilik väljastuspunkt (autojuht peab väljastuspunktis esitama tehnilise passi ja portaalist saadud talongi).

Kui Te  oma ettevõtet ei eelregistreeri, peab autojuht ise väljastuspunktis ettevõtte andmed esitama.

Mõlemal puhul on vajalik tasuda ühekordne väljastustasu 10 € (saab tasuda UTA kaardiga). Väljastustasu tasudes on võimalik DarsGo boks siduda oma UTA kaardiga (post-pay), mis tähendab, et arved hakkavad mugavalt läbi UTA tulema. Kui Te ei soovi OBU oma UTA kaardiga siduda, saab UTA kaardiga pre-pay seadmele lihtsalt raha kanda.