Alates 1. aprillist 2014 kehtib Suurbritannias ajapõhine teemaksutariif kõikidele välismaistele raskeveokitele, mille mass on 12 tonni või rohkem. Teemaksu eest tuleb tasuda enne Suurbritanniasse sisenemist läbi interneti.

Saadaval on päevased, kuised või aastased vinjetid, mille eest saab tasuda UTA Full Service kaardiga. Alates 17. märtsist 2014 on võimalik vinjette saada ka internetist Northgate tollioperaatori kaudu.

Lisaks on võimalik vinjette osta ka läbi veebiportaali praamidelt ja mitmest teisest teenindujaamast ja veokipeatusest. HGV Levy jakkidega agendid on meelsasti nõus Teid abistama. 

Meie soovitame Teil registreeruda ja vinjetid osta UTA kaardiga läbi veebiportaali, sest ainult registreeritud kliendid saavad vinjette tühistada ja taotleda tagastatud vinjettide eest kompensatsiooni (ainult täiskuu eest).

Toetudes sellele, et tegemist on elektrooniliste vinjettidega, mis on ostetud läbi operaatori portaali, ei ole vinjette vaja sõiduki külge kinnitada.

Vinjettide hind sõltub perioodist, sõidukitüübist, telgede arvust ja sõiduki kaalust.

Sõidukite registreerimismärke kontrollitakse automaatselt. Kontrolle viiakse läbi ka praamidel. Kui sõidukil puudub vinjett või sõiduki andmed on valed, siis saadetakse sõiduki andmed asjakohastele õiguskaitseorganitele. Trahvi suurus on 300 £ (umbes 360 €). Kui trahvi ei tasuta, siis konfiskeeritakse sõiduk, mis võb olla väga ajakulukas ning sellises olukorras nõutakse ka deposiiti, mis on 300 £.