Alates 01.01.2005 kehtib Saksamaal teemaksusüsteem kõikide sõidukite jaoks, mille mass on rohkem kui 12 tonni. Saksamaa teemaksuoperaatoriks on Toll Collect GmbH. Teemaksumäär Toll Collect´is sõltub:

  • läbitud distantsist,
  • sõiduki kategooriast (vastavalt CO2 näidule),
  • telgede arvust.

Toll Collect on töötanud välja kiirteemaksusüsteemi, mis erinevalt vinjettidesüsteemist ja võtab tasu vastavalt läbitud teelõigu pikkusele ja veoauto saasteklassile. OBU seade registreerib GPSi kaudu saadud signaalid ja teeb digitaliseeritud kaartide põhjal kindlaks, kas sõiduk asub maksustataval teelõigul. Seejärel arvutab OBU välja vastava kiirteemaksu suuruse ning edastab andmed krüpteeritult mobiilside abil Toll Collecti arvutuskeskusesse. Pardaseadmete andmete mistahes uuendused – nt teenustasuparameetrid või uued maksustatavad teelõigud edastatakse sõiduki töötamist segamata n-ö õhuliidese kaudu traadita GSMi teel.

Automaatsüsteemi kasutamiseks:

  • peab Teie firma olema Toll Collect´is kliendina registreeritud;
  • peavad kõik sõidukid olema Toll Collect süsteemis registreeritud;
  • peab igale sõidukile olema paigaldatud OBU seade. OBU seadet on võimalik installeerida ükskõik millises Toll Collect´i partnertöökojas Saksamaal, Poolas, Austrias jne. OBU installeerimine on tasuline, hinnad võivad erinevates riikides ja töökodades erineda.

Firmad, mis ei käi Saksamaal regulaarselt, saavad teemaksu eest tasuda käsitsi makseterminalides. Terminalid asuvad tollipunktides, tanklates ja parklates kogu Saksamaa territooriumil. Teemaksu saab tasuda ka internetis.

Kas Te sõidate sageli läbi Austria? Küsige meie käest Toll2Go võimaluste kohta – üks teemaksuseade kahes riigis: Saksamaal ja Austrias.

Registreerige oma sõiduk läbi UTA!

Säästke administratiivkuludelt ja saage kasu kiirest ja professionaalsest UTA teenindusest!

Kuidas registreerida oma sõidukid Saksa teemaksusüsteemis?

Te peate lihtsalt täitma kasutaja registreerimisvormi ja sõidukite registreerimisvormi. UTA hoolitseb muude administratiivsete ülesannete eest. Nautige UTA-ga kaasnevat kiiret ja professionaalset teenust.

Te ei ole veel Toll Collect’is registreeritud?

Kui Te ei ole veel Toll Collect süsteemis registreeritud, siis saate vajalikud taotlusvormid alla laadida.

Kas Te olete Toll Collect süsteemis registreeritud läbi teise teenuspakkuja, aga soovite UTA teenusele üle tulla ja nautida UTA’ga kaasnevaid hüvesid?

Meil on rõõm Teile oma teenuseid pakkuda. Selle jaoks peate täitma vormi „Payment Method – Fuel Card“. Soovite veel teisigi sõidukeid registreerida? Sellisel juhul peate alla laadima ka taotlusvormi „Vehicle Registration“.

Saage kasu kiirest ja professionaalsest UTA teenindusest ja valige Saksamaa teemaksusüsteemi tehingud läbi UTA!