Tšehhis on kõigil sõidukitel, mille mass on üle 3,5 tonni ja mis kasutavad tasulisi teid, kohustuslik maksta teemaksu. Teemaksu saab maksta automaatselt Myto CZ seadme abil, mis peab olema paigaldatud sõiduki esiakna külge.

Myto CZ seade on tasuta, aga selle eest peab tasuma deposiidi ca. 100EUR (saab tasuda ka UTA kaardiga). Juhul, kui seadme tagastate, saate tasutud deposiidi tagasi.

 

 

Myto CZ seade võib olla:

  • ettemaksumeetodil (pre-pay)
  • tagantjärele makseviisiga (post-pay).

Ettemaksusüsteem (Pre-pay)

Registreerimiseks ja ettemaksumeetodil seadme saamiseks on vaja pöörduda teeninduspunkti (distribution point), täita registreerimisvorm, esitada UTA kaart (1 kaart – 1 seade) ning esitada järgmised dokumendid:

  • sõiduki registreerimisdokumendid,
  • CEMT sertifikaat (juhul, kui sõiduki registreerimisdokumendis puudub saasteklass)

Ettemaksusüsteemiga boksi kasutamise puhul peate vajadusel seadme kontole raha laadima. Raha saab laadida ka UTA kaardiga. Juhul, kui Te boksi enam ei vaja, saate selle tagastada teeninduspunkti.

Teeninduspunktide nimekiri (Distribution points)

Tagantjärele makseviisiga süsteem (Post-pay)

Tagantjärele makseviisiga registreerimine pole väga keeruline kuid vajalik on mõned dokumendid originaalis esitada.  Suure eelisena ei pea seadme kontole raha peale laadimas käima. Tasumine toimub automaatselt ja UTA arve alusel.
Selleks, et saada tagantjärele makseviisiga boks, peab firma olema Tšehhi maksusüsteemis UTA kaudu registreeritud. Selle jaoks tuleb esitada:

  • volitus (kahes eksemplaris),
  • notariaalselt kinnitatud B-kaart (kahes eksemplaris),
  • sõidukite tehniliste passide koopiad (mõlemalt poolt),
  • sõidukite CEMT sertifikaatide koopiad (juhul, kui registreerimisdokumentides puudub saasteklass).

Peale sõiduki registreerimist Tšehhi teemaksusüsteemis saab vastava sõiduki autojuht minna teeninduspunkti boksile järele.

Teeninduspunktide nimekiri (Contacts points)

 

Rohkem infot Tšehhi teemaksusüsteemi kohta – vt. https://mytocz.eu/en

NB! Alates 01.01.2021 kehtivad uued tariifid. Nendega saab tutvuda teemaksuoperaatori kodulehel https://mytocz.eu/en/etoll/toll-rates-2021