Teekasutustasu Eestis alates 2018. aastast

Kui algselt soovis Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kehtestada 2018. aastast teekasutustasu veokitele, mille täismass on 12 tonni või rohkem, siis nüüd läks Riigikokku menetlusse eelnõu, mille kohaselt peavad teemaksu tasuma 3,5 tonni ja rohkem kaaluvad veokid.

Euroopa Komisjonil on õigus jätta väiksemate veokite teekasutus tasustamata, aga Eestil ei õnnestunud oma soovi Euroopa Komisjoni jaoks piisavalt hästi argumenteerida. Euroopa Komisjon lükkas Eesti palve hakata teekasutamistasu nõudma alates 12 tonnise täismassiga veokitelt tagasi.

Olemasoleva info põhjal hakkab päevane teekasutustasu määr alates 3,5 tonnise täismassiga veokitele olema 9–12 eurot ja aastane määr 500–1300 eurot. Tasuda saab ka nädala, kuu või kvartali eest. Teekasutustasu määr sõltub veoauto ja selle haagise täismassist, EURO-heitegaasiklassist ja telgede arvust. Teekasutustasu planeeritakse rakendada kogu Eesti avalikult kasutatavate teede võrgustikule.

Kas Te otsite võimalust, kuidas tasuda teemaksu Poolas, Saksamaal või Belgias? Võtke meiega ühendust, et saada pakkumist Viatoll’i (POL), Toll Collect’i (DEU, AUT) või Multibox’i kasutamiseks (BEL, FRA, ESP, PRT). Tänu UTA-le on Teie ettevõttel ainulaadne võimalus kiirelt ja sularahavabalt maksta erinevates Euroopa riikides teemaksu eest!

 

Allikas: Liiklusseaduse, autoveoseaduse ja maksukorralduse seaduse muutmise seadus: eelnõu