Pressiteade

UTA tugevdab oma kohalolekut Ida-Euroopas

  • UTA omandas enamusosaluse ettevõttes Timex Card SP. z o.o. 
  • Äritegevuse edasine laiendamine Poolas, Balti riikides ja Ukrainas

Kleinostheim – 12. jaanuar 2018. a. UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) omandas 51 protsenti Poola ettevõtte Timex Card SP. z o.o. osakutest – suurim soetus UTA ajaloos. Seega on UTA-l vahetu ja tugev esindus Poolas, Balti riikides ja Ukrainas.

Poola firma Timex Card SP z o.o. esindab nüüdsest UTA-t Poola, Eesti, Läti, Leedu ja Ukraina turul. Paralleelselt selle ülevõtmisega tugevdab UTA äritegevust Bulgaarias oma organisatsiooni ülesehitamisega. Osaluse ostmisega laiendab UTA oma kohalolekut Kesk- ja Ida-Euroopas ja saab tõhusamalt edendada oma toodete arendamist selles ülidünaamilises kasvupiirkonnas. Igatahes moodustavad Poola, üks Euroopa juhtivaid transporditurge, ja Balti riigid peaaegu 35 protsenti Euroopa kabotaažturust (tuginedes tonnkilomeetrile). „Läbi selle tehingu oleme klientidele veel lähemal ning saame uusi tooteid ja teenuseid veel kiiremini pakkuda“, selgitab Volker Huber, UTA tegevdirektor. „Sellele vastavalt soovime ostuga suurendada ka meie turuosa tööstusliku kaubatranspordi ettevõtete ja kuni 3,5 t sõiduautode ja tarbesõidukite osas.“ Praegu kasutavad ca. 1800 transpordiettevõtet UTA-lahendusi, mis hõlmavad mitmekesiste mobiilsusteenuste kõrval vastastikku ühildatavaid teemaksukogumise lahendusi ning tagavad ligipääsu 55 000 teeninduskohaga võrgustikule.

„Kooskõlas meie arendusstrateegiaga masinapargi- ja mobiilsuslahenduste osas, mille eesmärgiks on muuhulgas UTA lahenduste turustamise laiendamine, võimaldavad need tehingud meie kohalolekut tugevalt kasvavatel turgudel kiiremini üles ehitada“, ütleb Antoine Dumurgier, COO, Edenred Fleet & Mobility Solutions. Ülevõtmisest ei saa kasu ainult UTA, vaid ka Poola ettevõte Timex Card: „Edenredi tugeva turupositsiooni, UTA kõrgekvaliteediliste lahenduste ja Timex Card pikaajaliste kogemuste kombinatsiooniga saame enda kätte olulise hoova, et otsida uusi võimalusi“, selgitab Andrzej Sklodowski, CEO, Timex Card. Poola firma Timex Card SP z o.o. tegutseb Poola turul juba rohkem kui 25 aastat ning Balti riikides ja Ukrainas üle 10 aasta.

Kontaktisik meedia ja pressi jaoks: Stefan Horst +49 6027 509-106

Heinrich-Eckstein-Straße 1, D-63801 Kleinostheim/Main

E-mail: stefan.horst@uta.com