Poolas muutub teemaksuoperaator!

01.07.2021 asendatakse valitud kiirteedel ja riigimaanteedel veokitele ja bussidele >3.5t mõeldud viaTOLLi süsteem uue, satelliidipõhise süsteemiga, mida nimetatakse elektrooniliseks teemaksukogumissüsteemiks KAS (SPOE KAS) ehk e-TOLL.

See tähendab, et 1.07.2021 lakkavad viaBOX-seadmed töötamast ja teemaksu tuleb tasuda senisest erineval  viisil.

UTA teeb uue süsteemihalduri, KAS-ga, koostööd, et juhendada oma kliente samm-sammult muutmisprotsessis ning leida parim lahendus.

Uus meetod andmete edastamiseks

E-TOLL-süsteem kasutab andmete edastamiseks GNSS-tehnoloogiat, asendades senise, DSRC-põhise, lahenduse. See muudatus võimaldab tulevikus kasutada integreerituid teemaksuseadmeid (OBU-sid).

Alustamise kuupäev ja põhiteave liiklejatele

⇒ Mai

Mais käivitab KAS oma veebiportaali ja avab registreerimise kuu teisel poolel. UTA toetab oma kliente registreerimisprotsessil. 

⇒ Juuni

e-TOLL avalikustatakse 1.juuni 2021. Kuni 30.06.2021 toimub üleminekuetapp, mille käigus töötavad viaTOLL ja e-TOLL süsteemid paralleelselt. Üleminekuperioodil registreerib teemaksud viaBOX-seade ja arveldus käib läbi UTA nagu varem.

⇒ Juuli

Kasutajad peavad registreeruma e-TOLL-süsteemi 1.07.2021 alguses, et arvestada üle 3,5-tonniste sõidukite teemaksud, olenemata sellest, kas nad olid viaTOLL-süsteemis registreeritud või mitte.

Kuidas registreeruda?

Registreerimine läbi e-TOLL süsteemi on lihtne.  Tuleb luua kliendikonto.

Kontot saate luua kolmel viisil:

 1. Läbi UTA. See on UTA klientide jaoks kõige lihtsam ja tõhusam valik, kuna UTA saab teie eest registreerimisprotsessi hallata.
 2. Internetis e-maksuameti abil või kasutades e-TOL L online
 3. Isiklikult kohalikes müügi-ja kontaktpuntkides.

Teemaksude tasumine

On mitu võimalust teemaksude tasumiseks läbi e-TOLL süsteemi:

 • Saadaval on allalaadimiseks tasuta vastav rakendus Google Play või AppStore kaudu
 • e-TOLL süsteemiga ühilduva sõidukipõhise telemaatikasüsteemi kaudu
 • e-TOLL süsteemiga ühilduva OBU kaudu
 • UTA-ga on teemaksude tasumine lihtne:
  • Võite säästa aega kõigi sõidukite ühise registreerimise kaudu, selle asemel, et sisestada iga sõiduk käsitsi e-TOLL-süsteemi
  • Tagantjärele makseviisi puhul ei ole vaja lisaformaalsuseid, tagatisi või pangagaratiisid
  • Kõik tehingud on koondatud ühele arvele

   

  Sõidukid kuni 3.5 tonni:

  Ülalkirjeldatud muudatused ei kehti sõidukite kohta, mille täismass on kuni 3,5 tonni ja kasutavad viaTOLL-i (välja arvatud juhul, kui nad sõidavad koos haagisega, milles sõiduki kogukaal ületab 3,5 tonni) jaotistel A2 Konin-Stryków ja A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica.
  Nendel kiirteelõikudel saab teemaksu eest tasuda pärast 1.07.2021 UTA kaardiga. Tähele panna, et 2021. aasta lõpuks on oodata ka olulisi viaTOLL-süsteemi muudatusi kuni 3,5-tonniste sõidukite puhul.

  Palun tähele panna:

  Teekasutustasu muudatus kehtib ainult riigimaanteede lõikudele,mitte Poola erakiirteedele.

  Oleme teie jaoks olemas!

  Kui teil on täiendavaid küsimusi, siis palun andke meile nendest teada! Võtke meiega ühendust e-maili teel tallinn@uta.ee.