Muudatus ≤ 3,5 t sõidukite teemaksu kogumises Poolas alates 01.12.2021

Alates 01.12.2021 muutub Poolas maanteede A2 Konin-Stryków ja A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica riigi poolt juhitavatel lõikudel teemaksu kogumise viis. UTA kaardiga teemaksu käsitsi arveldamine ei ole enam võimalik, kuna riigi poolt juhitavatel kiirteedel kogutakse teemaksu „vaba voolu” režiimis ilma teemaksupunktideta. See muudatus puudutab kuni 3,5 tonni kaaluvaid sõidukeid.

Teemaksu maksmise võimalused seisuga 01.12.2021

Edaspidi saate valida kahe teemaksu arveldusviisi vahel:

1) e-TOLL süsteemi kasutamine

Sõidukid, mille lubatud täismass on kuni 3,5 t, saavad kasutada e-TOLL süsteemi ja registreerida läbitud teelõike sertifitseeritud teemaksukogumislahendusega. Süsteemi kasutamiseks peate registreerima ennast ja oma sõidukid e-TOLL portaalis või e-TOLL teeninduspunktis ning hankima sertifitseeritud teemaksu kogumise lahenduse, näiteks:
– telemaatiline seade
– pardaseade (OBU)
– e-TOLL PL rakendus

e-TOLL süsteemi puhul saate UTA kaardi e-TOLL kontoga siduda Prepay- või Postpay reżiimis ning arveldada teemaksud mugavalt ja lihtsalt UTA-ga.

2) Osta e-piletit

Teise võimalusena saate alates detsembrist tasuda teekasutustasusid ette ostetud e-piletiga. Peate sisestama oma numbrimärgi, läbitava kiirtee lõigu ning kavandatud alguskuupäeva ja -kellaaja. Pilet kehtib 48 tundi alates määratud kuupäevast.

 

Kui Teil on küsimusi või vajate abi, helistage meile numbril 6 129 100 või kirjutage e-posti aadressil tallinn@uta.ee