Alates 2004. aastast on Austrias kasutusel GO- kiirteemaksusüsteem rohkem kui 3,5 tonni kaaluvatele veokitele ja bussidele. Austria teemaksuoperaatoriks on ASFINAG Maut Service GmbH. Teemaksu peavad tasuma kõik sõidukid ja bussid massiga üle 3,5 tonni. Kõikidel UTA klientidel on võimalus saada GO-Box seade, millega on kiire ja mugav Austrias teemaksu eest tasuda.

GO-süsteemil on kaks makseviisi: 

  • Tagantjärele makseviis (makstakse vaid reaalselt sõidetud distantsi eest):
    GO-süsteem salvestab kogu info Go-Box seadme abil tehtud tehingute kohta ning hiljem kajastuvad kõik tehingud UTA arvel.
  • Ettemaksusüsteemiga makseviis:
    Krediidisumma salvestatakse GO-Box seadme mälus ning seda kasutatakse Austrias sõitmise ajal. Go-Boxile saab raha laadida UTA kaardiga, krediitkaardiga või sularahas.

Mõlema makseviisi puhul väljastatakse kliendile GO-Box seade ja boksi kättesaamisel tuleb tasuda ühekordne tasu 5 eurot (sisaldab käibemaksu). Seade tuleb kindlasti tagastada, kui auto on müüdud või kui seda enam ei kasutata. Juhul, kui GO-Box on kadunud või varastatud, siis tuleb uue boksi väljastamise eest tasuda 60 eurot.

Peale UTA kaudu registreerimist (tagantjärele makseviisiga) tuleb Teie e-mailile kinnituskiri, kus on kirjas ka nn. pick-up code (16-numbriline kood). GO-Box-i saab kätte GO Point of Sale punktidest. Esitada tuleb UTA kaart, sõiduki tehnilise passi koopia ja kinnituskiri.

Kui Teil on lisaküsimusi, võtke meiega kindlasti ühendust!

TOLL2GO: üks teemaksuseade Saksamaa ja Austria jaoks

Kasutage Toll Collect On Board Unit (TC-OBU) seadet sõidukitele massiga üle 12 tonni Saksamaal ja Austrias, et teemaksu tasumise protsessi lihtsustada.

Juba olemasolevatele klientidele ja uutele klientidele pakutakse TOLL2GO Service of ASFINAG ja Toll Collect’i tagantjärele makseviisiga.

Teie eelised:

  • Saksamaa ja Austria teemaksu tasumiseks on vaja ainult ühte seadet – TC-OBU
  • Ilma lisatasuta saate vahetada GO-Box’i TC-OBU’ks (üks seade kahe riigi teemaksu tasumiseks).
  • Te saate kõik arved ja tehingute ülevaate ühelt partnerilt – lihtsalt läbi UTA.

Et seda teenust kasutada peate Te täitma taotluse Asfinag’i iseteenindusportaalis (SelfCare Portal of ASFINAG).

Peale Teie taotluse kinnitamist ja positiivset vastust aktiveerib Toll Collect TC-OBU. Lepinguga seotud andmed salvestatakse TC-OBU’sse (Te ei pea külastama GO Point of Sale’i). ASFINAG teavitab Teid e-maili kaudu ja SelfCare portaalis, kui Teie TC-OBU on edukalt aktiveeritud. 

Peale edukat aktiveerimist saate Austria teemaksu eest tasumisel kasutada TC-OBU. Kui sõidukil oli varasemalt GO-Box, tuleb see koheselt tagastada, et vältida ebatäpseid teemaksuarveid.

Kui Teil on lisaküsimusi, võtke meiega kindlasti ühendust!